Відеоігри виявились провокатором аритмії у деяких дітей

Ігри

Дослідницька група з Дитячого кардіологічного центру в Сіднеї (Австралія) заявила, що відеоігри можуть бути провокатором аритмії, а також викликати смерть у певної групи схильних до цього дітей. Результати роботи опубліковані у Heart Rhythm.

Одним із найважливіших симптомів серйозних серцевих захворювань є втрата свідомості під час відеоігор, такі діти мають бути якнайшвидше оглянуті кардіологом, вважає автор дослідження.

У результаті було проведено систематичний огляд літератури. У 22 виявлених випадках основним жанром, що провокує напади найчастіше, виявилися розраховані на багато користувачів військові ігри. Частина хворих дітей загинула від зупинки серця. Причому раніше вони не було діагностовано виражених патологій, оскільки вони мали, мабуть, прихований характер. Серед таких порушень найчастіше були: катехоламінергічна поліморфна шлуночкова тахікардія (CPVT) та синдром подовженого інтервалу QT (синдром Романо-Уорда). Найчастішими причинами нападів були генетичні захворювання (63 відсотки), наступна діагностика виявила ризик серцевих патологій для багатьох членів сім’ї, де дитина знепритомніла під час відеоігри.

Вчені пов’язують такі результати з адренергічною стимуляцією, пов’язаною з емоційно зарядженим електронним ігровим середовищем. Під час нападів багато пацієнтів перебували у збудженому стані, щойно вигравши чи програвши, а також вступали в конфлікт із товаришами.