TikTok видалив обліковий запис Sputnik Киргизстан

Кібербезпека

Соціальна мережа TikTok видалила російськомовний обліковий запис Sputnik Киргизстан. Про це видання повідомило у середу, 1 червня, у своєму Telegram-каналі.

У заяві Sputnik Киргизстан говориться, що сторінку було видалено без причини. «Одна річ, якби ми порушували норми спільноти. Але ми нічим, що суперечить правилам, описаним адміністрацією TikTok, не займалися повністю», – підкреслив шеф-редактор Sputnik Еркін Алімбеков. Він припустив, що причиною могли стати політичні мотиви і зазначив, що раніше YouTube заблокував канал видання через те, що Sputnik — це російське медіа.

Уточнюється, що на профіль Sputnik Киргизстан у TikTok було підписано понад 100 тисяч людей. Акаунт видання у цій соцмережі був одним із найбільших серед киргизстанських ЗМІ.

Наприкінці травня TikTok заблокував обліковий запис іншого ЗМІ — німецькомовного телеканалу RT DE. Платформа обмежила доступ до RT DE, а також видалила всі ролики та передплатників облікового запису. Раніше доступ до облікового запису був обмежений на території ЄС.

Компанія Google у березні оголосила про блокування в Європі YouTube-каналів RT та Sputnik. У компанії пояснили, що це рішення пов’язане із ситуацією навколо України. Пізніше у країнах Євросоюзу також було заблоковано Telegram-канали Sputnik та RT.

У лютому голова євродипломатії Жозеп Боррель повідомив, що Євросоюз заборонить мовлення RT та Sputnik на своїй території. Він пояснив це рішення тим, що країни організації “мають боротися з дезінформацією”.