Соцмережі викрили у використанні трюків, які викликають залежність

Соцмережі

У США представлений законопроект, що забороняє використання соціальними мережами трюків, що викликають сильну залежність користувачів, через що вони проводять надто багато часу на сайтах і в додатках. Проект документа опублікований на сайті автора.

Сенатор-республіканець від штату Міссурі Джош Хоулі (Josh Hawley) має намір внести на розгляд закон про технології зниження залежності від соціальних мереж (SMART Act, утворено від перших букв повної назви документа).

У тексті проекту йдеться, що соцмережам заборонять застосовувати практики, які використовують людську психологію або фізіологію мозку, щоб істотно обмежити свободу вибору, і зажадають від них вжити заходів щодо зниження ризиків інтернет-залежності.

Сенатор перерахував трюки соцмереж: нескінченне гортання стрічки з публікаціями або її автоматичне оновлення; автоматичне відтворення відеозаписів; значки та інші нагороди, які видаються користувачам.

Окремо зазначено більш розмитий за змістом пункт про «ліквідацію природних способів припинення взаємодії». Хоулі визначає його як завантаження додаткового контенту, на перегляд якого користувачеві знадобиться більше трьох хвилин.

Перераховані автором законопроекту прийоми використовуються у багатьох соціальних мережах, в тому числі в Facebook, Twitter, Snapchat, Instagram.

Хоулі підкреслив, що великі технологічні компанії використовують залежність користувачів як свою бізнес-модель, а інновації мають на увазі не поліпшення функцій, а посилення спроб залучення користувачів для утримання їхньої уваги якомога довше.