Роскомнагляд зажадав видалити браузер Tor з Google Play

Uncategorized

Роскомнагляд зажадав видалити браузер Tor із магазину програм Google Play. Про це повідомляється на офіційному веб-сайті відомства.

“Відповідно до рішення Саратовського районного суду Роскомнагляд зажадав від Google LLC видалити з магазину Google Play програмний додаток Tor Browser”, – заявили у відомстві.

У Роскомнагляді розповіли, що суд визнав інформацію, що міститься в браузері Tor, забороненою до поширення в Росії. Також забороненим був визнаний сам програмний додаток, який, як зазначили в регуляторі, дозволяє отримати доступ до протиправного контенту та сприяє вчиненню кримінальних злочинів.

19 травня стало відомо, що Саратовський обласний суд скасував рішення районного суду щодо блокування браузера Tor у Росії через порушення норм процесуального права. Зокрема, зазначалося, що власника ресурсу не було залучено до участі у справі. Справа була надіслана на новий розгляд.

У грудні 2021 року Роскомнагляд заблокував сайт браузера Tor на території Росії. У відомстві пояснили, що обмежили доступ до ресурсу через розміщення на ньому інформації, яка «забезпечує роботу коштів, що надають доступ до протиправного контенту». Пізніше власник Tor подав апеляційну скаргу на рішення щодо блокування ресурсу.

Браузер Tor внесли до Реєстру забороненої в Росії інформації у 2017 році за рішенням Саратовського районного суду.