Розмови по мобільному прирівняли до пияцтва
Новини високих технологій

Розмови по мобільному прирівняли до пияцтва

30.6.2006

Дослідники з Університету штату Юту дійшли висновку, що люди, які розмовляють за кермом по мобільному телефону, навіть з використанням гарнітур hands-free, становлять таку ж небезпеку для інших учасників руху, як і п'яні водії, повідомляє агентство Reuters.

В рамках експерименту американські учені перевірили навики водіння машин у 40 добровольців на автомобільному симуляторі. Заїзди проходили в 4 етапи. Спочатку учасники експерименту управляли автомобілем в тверезому вигляді і без мобільного телефону, потім - при розмові по мобільнику. На третьому етапі добровольці вели автомобіль, одночасно розмовляючи по стільниковому за допомогою гарнітури hands-free, а наприкінці учасників експерименту напоїли горілкою з апельсиновим соком (вміст алкоголю в крові складав 0,08 відсотка).

За підсумками експерименту, 3 учасники другого заїзду стали винуватцями зіткнення. При цьому, під час 2 і 3 заїздів у всіх добровольців спостерігалося уповільнення реакції - в середньому, на 9 відсотків. В ході четвертого заїзду водії продемонстрували повільну, проте, агресивнішу їзду.