Плеєр iPod збагатив англійську мову новими словами
Новини високих технологій

Плеєр iPod збагатив англійську мову новими словами

26.6.2006

В онлайн-словнику сленгу Urban dictionary з'явилася велика кількістть слів, що є похідними від назви iPod, популярного mp3-плеєра Apple. Про це повідомляє інтернет-видання Wired.

Так, в англійську мову просочилися слова на зразок iPodyssey, що означає довгий процес покупки плеєра iPod, віддієслівний прикметник iPoded, що означає приналежність людини до власників популярного пристрою, а також iPodophile - для позначення любителів iPod. Останніх також називають подаголіками (Podaholics). Людина, яка йде по тротуару, слухаючи музику за допомогою iPod, згідно зі словником, називається podestrian (від англійського pedestrian - "пішохід").

Слід уточнити, що нові слова, пов'язані з iPod, вигадують не тільки любителі, але і ненависники iPod. Вони придумали слова на зразок iPodemia і iporn. Останнє означає поширене явище закачування порнофільмів на відеоплеєри iPod.

Втім, автор статті уточнює, що багато слів з приставкою iPod, очевидно, вигадані. Він уточнює, що знає про вживання лише одного слова, пов'язаного з iPod і дійсно поширеного. Це playlistism - думка про людину за списком мелодій, які вона прослуховує.

Словник Urban dictionary наповнюється самими читачами. За матеріалами словника вже була випущена книга, до якої увійшли 2 тисячі найзабавніших сленгових визначень.