Toshiba втрачає 200 доларів на кожному HD-DVD
Новини високих технологій

Toshiba втрачає 200 доларів на кожному HD-DVD

26.6.2006

Компанія Toshiba продає перші HD-DVD-плеєри собі в збиток. До такого висновку пришли фахівці iSupply, за даними яких собівартість плеєрів HD-DVD виробництва Toshiba на 200 доларів дорожча за роздрібну ціну таких пристроїв, повідомляє Buisiness Week.

Собівартість HD-DVD-плеєра HD-A1 від Toshiba була порахована при аналізі вартості компонентів пристрою. У iSupply порахували, що вартість електронної начинки HD-A1 становить близько 674 доларів. У цю суму включені чіпсети від Intel (центральний процесор Pentium 4) і Broadcom (декодер), а також чіпів пам'яті від Hynix, Spansion, AMD і M-Systems. C обліком збірки, остаточна собівартість HD-A1 становить близько 700 доларів, що на 200 доларів дорожче, ніж роздрібна ціна цього HD-DVD-плеєра.

На думку аналітика iSupply Кріса Кротті (Chris Crotty), Toshiba дотримується такої цінової політики, щоб отримати перемогу над конкуруючим форматом оптичних дисків нового покоління Blu-ray. Як додатковий чинник, який вимушує Toshiba торгувати HD-DVD собі в збиток, називається підготовлювана до випуску ігрова приставка PlayStation 3, яка буде оснащена вбудованим Blu-ray-плеєром. Ціна цієї консолі складе від 400 до 500 доларів, що порівнянно з сьогоднішньою вартістю HD-DVD-плеєра від Toshiba.