Учені виявили загадковий вплив мобільників на мозок абонентів
Новини високих технологій

Учені виявили загадковий вплив мобільників на мозок абонентів

26.6.2006

Мобільний телефон чинить вплив на кору головного мозку - до такого висновку пришли італійські учені. При цьому дослідникам важко відповісти, чи є дія мобільників на мозок користувачів шкідливою чи ні, повідомляє Reuters.

Дані про незрозуміле випромінювання були отримані співробітником міланської лікарні Фатебенефрателлі (Fatebenefratelli) доктором Паоло Россіні (Paolo Rossini) за результаами дослідження 15 добровольців. Піддослідним Россіні було дане завдання говорити по стільниковому телеону, що працює в діапазоні GSM 900, протягом 45 хвилин. У 12 з 15 досліджених людей було помічене збудження клітин кори головного мозку. Показники знову прийшли у норму через годину після проведення експерименту.

Учені відзначили, що експеримент не виявив ніякої негативної дії мобільних телефонів на мізки досліджених. Проте вони уточнили, що люди, які страждають такими захворюваннями як епілепсія, повинні проявляти обережність при використанні стільникових телефонів GSM, оскільки ця хвороба пов'язана з активністю клітин мозку.

Сьогодні понад 2 мільярдів людей є власниками стільникових телефонів. З цієї кількості понад 500 мільйонів користувачів абонентів стільникових мереж користуються телефонами стандарту GSM.