Політика Amazon щодо відгуків нагадала користувачам про «Великого брата»

02/08/2015


 
На сайті postup.in.ua з`явилася петиція з приводу політики обліку відгуків про книгу компанією Amazon, автором якої є письменник Джас Уорд (Jas Ward), повідомляє The Guardian. 
 
«Якщо ви якимось чином взаємодіяти з автором онлайн (наприклад, в соціальних мережах), Amazon може вирішити, що ви з ним «друзі» і не дозволить писати огляди про його нові книги», – попереджає The Guardian.
 
Ця політика спрямована, очевидно, на виключення людей, що залишають позитивні відгуки, за дружбу, але використовуваний алгоритм також відсіває і тих, хто просто контактує з улюбленими авторами в соцмережах.
 
У своєму відкритому листі Уорд написав, що використання соціальних мереж дуже важливо як для письменників, так і для читачів, які переглядають сторінки і профілі авторів, і ставлять лайки.
 
«Врешті-решт, вони просто фанати, які хочуть знати про поточні новини і релізи автора, і над чим він працює. Ваша нинішня несправедлива практика не дозволяє читачеві залишити чесний і щирий відгук і приносить більше шкоди, ніж допомагає».
 
Ще один автор Аймі Сантьяго (Imy Santiago), чий пост в блозі і підштовхнув до написання петиції, повідомила, що їй було відмовлено в можливості написати відгук про книгу, яку вона тільки що прочитала, оскільки клієнтської служби Amazon, її аккаунт чітко говорить про те, що вона знайома з автором. Однак, автор стверджує, що з письменником вона контактувала тільки онлайн і особисто з ним не знайома.
 
Сантьяго пише: «Це – цензура у вищому ступені. За останній рік я контактувала з парою сотень авторів, починаючи від заходів і закінчуючи простою підпискою. Автори і письменники взаємодіють під час спільних семінарів. Але це не означає, що я особисто всіх знаю».
 
На обох сайтах Amazon.com і Amazon.co.uk в рекомендаціях до відгуків є попередження про те, що: «члени сім`ї, близькі друзі автора, групи або компанії, що продає на Amazon не можуть залишати відгуки до їх продуктів».
 
Сантьяго задалася питанням, що ж саме входить у поняття «друзів» на думку Amazon, на що ритейлер їй відповів: «Через те, що наш бізнес носить закритий характер, ми не надаємо детальну інформацію про те, як ми визначаємо зв`язок між акаунтами», за що Сантьяго у своєму блозі охрестила Amazon «Великим братом».

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Серпень 2022 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Останні новини

Попередні публікації

Archives