Айфон навчать наслідувати падаючим котам

23/03/2013

iPhoneБюро з патентів і товарних знаків США (USPTO) опублікувало патентну заявку компанії Apple, в якій описуються способи мінімізувати втрати при падінні телефона, повідомляє блог htinfo.ru.
 
Apple пропонує навчити систему телефона виявляти, коли апарат знаходиться у вільному падінні. Для цього можуть використовуватися вбудовані датчики — гіроскоп, акселерометр, GPS і навіть фотокамера. Якщо стан падіння зафіксований, система вживе заходам із зменшення пошкоджень.
 
Одним з таких заходів є поворот апарата в повітрі. Це дозволить «приземлити» телефон на найменше уразливий його бік. Пристрій у такому разі зіткнеться із землею не екраном, а, наприклад, бічною панеллю. Для поворота апарата можуть використовуватися газовий балон або механізм зсуву центру тяжіння.
 
Схожими здібностями володіють кішки: при падінні з висоти вони рефлекторно перевертаються спиною вгору і приземляються на лапи.
 
Серед інших заходів, описаних Apple, входять «крила», що висуваються з корпуса апарату, і затиски на кабелях навушників і зарядки. «Крила» дозволяють уповільнити падіння телефона. Затиски запобігають випаданню кабеля з гнізда: впавши, апарат повисне на дроті.
 
У патентній заявці зазначається, що розробка може використовуватися в iPhone, а також в інших електронних пристроях — смартфонах, планшетах, плеєрах, фотоапаратах і так далі. Відзначимо, що технології, описані в патентних заявках, далеко не завжди знаходять втілення у житті.
 
Системи захисту мобільних апаратів при падінні розробляють й інші компанії. Так, наприкінці грудня 2012 року глава Amazon Джеф Безос (Jeff Bezos) одержав патент на «повітряні подушки» для телефона. За принципом дії вони схожі з подушками, які використовуються в автомобілях.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Червень 2019 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Останні новини

Попередні публікації

Archives