Творці Ubuntu займуться розробкою китайської національної ОС

23/03/2013

Операційна система Ubuntu KylinКомпанія Canonical спільно з владою Китаю створить версію своєї операційної системи Ubuntu для китайських користувачів. Про це повідомляє ВВС News.
 
Вихід системи під назвою Ubuntu Kylin призначений на квітень. Перша версія національної «операційки» з відкритим кодом буде призначена для персональних комп'ютерів і ноутбуків, а пізніше буде випущена варіація системи для серверів.
 
Ubuntu Kylin включатиме додатки китайських сервісів, зокрема карти Baidu і торгову систему Taobao. ОС підтримуватиме всі діалекти китайської мови, а також китайські місячні і сонячні календарі. Фактично нова система стане адаптацією Ubuntu 13.04 для китайських користувачів.
 
Влада Китаю своїми силами вела розробку операційної системи Kylin з 2007 року. Вона базувалася на дистрибутиві Linux FreeBSD. В основу нової «операційки», як і в оригінальній Ubuntu, ляже Debian.
 
Kylin застосовувалася Народно-визвольною армією Китаю і відзначалася високим ступенем захищеності. Влада КНР не уточнила, чи перейде армія на Ubuntu Kylin або розробці обох систем вестиметься паралельно.
 
Власті Китаю проводять політику створення власних стандартів у сфері обчислювальної техніки і комунікацій. Вважається, що метою влади країни є незалежність від іноземних патентів і високий ступінь закритості власних специфікацій.
 
Так, у 2012 році уряд Китаю оголосив про розробку національної мікропроцесорної архітектури, щоб не залежати від ліцензій на мікропроцесори ARM, поширені в республіці. Також на території КНР діє власна мережа четвертого покоління TD-LTE, створена в Китаї за участю оператора China Mobile.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Листопад 2018 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Останні новини

Попередні публікації

Archives