Українські інтернет-компанії спішно мігрують за кордон

25/04/2012

Інтернет-магазинУкраїнські компанії, які працюють в інтернеті, готуються до міграції своїх серверів за кордон. Після перевірки правоохоронцями компанії Футболка.ua, яка рекламувала в інтернеті свою продукцію, спроб правоохоронців заблокувати файлообмінник ex.ua, закриття сайту "Дорожній контроль" і відкриття кримінальної справи проти менеджерів інтернет-магазину Rozetka.ua у більшості компаній "чемодановий настрій ", повідомляє Deutsche Welle.
 
"У мене є свій інтернет-магазин. Щоправда, не такий великий, але все таки... Дивлячись на те, що зараз відбувається в цій сфері, я думаю перенести свій в оду з європейських країн, може, до Німеччини або Люксембурга", — ділиться Олег Вороненко, власник сайту з продажу брендового одягу.
 
"Експерти застерігають, що така ситуація може стати тенденцією для України, адже тримати свої сервери в українських дата-центрах стає небезпечно", — відзначив голова Асоціації розвитку інтернет-простору Віктор Левандівський.
 
"Переїдуть всі ті, хто ще не переїхав за кордон. Там і хостинг дешевший, і безпечно. Не потрібно боятися, що хтось прийде і без судового рішення заблокує всі твої сервери", — повідомив Левандівський.
Німеччина приваблива для хостингу
 
Дочірнє підприємство "Дослідницький центр медіа-технологій", яке працює під торговою маркою "Головне UA", вже перенесло свій до Німеччини. Вирішили, що у Німеччині буде безпечніше і спокійніше.
 
"Тут неможливо закрити сайт або перевірити ваші сервери без суду. А в Україні нам могли навіть не повідомити про відключення нашого сайту", — повідомив глава редактор інтернет-ресурсу "Головне UA" Віктор Алексєєв.
 
На його думку, правоохоронці "активно узялися за інтернет" у зв'язку з наближенням в Україні парламентських виборів.
 
Залишається одне "але"
 
Хоча закону про інтернет в Україні немає, юристи застерігають, що, переносячи свій сервер або сайт за кордон, компанії повинні потурбуватися про всі юридичні нюанси, які стосуються захисту персональних даних.
 
"Інтернет-магазини повинні офіційно зареєструвати свої бази даних і в Україні, і в країні, куди вони переносять свої сервери. За кордоном до цього серйозний підхід", — повідомив юрист з міжнародного права, партнер юридичної фірми "Астапов і партнери" Олег Мальський. Він відзначає, що персональні дані можуть бути лазівкою і для українських правоохоронців для притягнення до відповідальності компаній, які експортували дані українців за кордон, розмістивши свої сервери фізично в іншій країні. За його словами, в основному від цього можуть постраждати українські інтернет-магазини.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Червень 2019 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Останні новини

Попередні публікації

Archives