Дві третини росіян використовують Інтернет на роботі в особистих цілях

27/03/2012

Користувач інтернетуУ колишні часи в робочий час багато хто умудрявся грати в шахи, в'язати, читати книжки, вирішувати кросворди, проводити чемпіонати "з коробки" і навіть бігати по магазинах. Сьогодні багато видів службових розваг замінив Інтернет. Згідно з результатами опитування, проведеного HeadHunter, 64% росіян у робочий час йдуть в Мережу. В середньому вони витрачають на ці цілі від 15 хвилин до години. Серед лідерів - перегляд особистої пошти, листування в мессенджерах і соціальних мережах, пошук інформації про покупки, турпоїздки, розваги тощо. До того ж зовні все пристойно - працівник знаходиться на місці, йому не треба писати хитру записку "пішла на базу" або "скоро буду", щоб виправдати свою відсутність, а приховати порушення трудової дисципліни можна натисненням однієї кнопки...
 
Якщо вірити різним дослідженням, чоловіків і жінок в Мережі цікавить різна інформація. Так, чоловіків від 25 до 34 років найчастіше цікавлять "залізо та софтвер" і автомобілі, а їх одноліток - мода, дозвілля, косметика і планування сім'ї. У групі від 35 до 44 років чоловіки переймаються пошуком товарів для будинку і як і раніше - автомобілями та дозвіллям. Жінки тих же вікових категорій вірні собі, їх хвилюють мода, косметика, дозвілля і сімейні проблеми. Всупереч поширеному переконанню, запити за словами "порно" або "секс" в робочий час зустрічаються не так часто.
 
До використання службового часу не за призначенням опитані ставляться по-різному. Хтось упевнений, що блукання по Інтернету в особистих цілях ніяк не впливає на продуктивність його праці. Інші чесно сказали, що переглядання веб-сайтів, ігри і спілкування в мессенджерах шкодять виконанню професійних обов'язків. Треті вважають, що ефективність праці від цього тільки зростає.
 
- Працедавці завжди відчувають загрозу від неефективного використання робочого часу, - коментує керівник групи з підбору персоналу кадрового центру "ЮНІТІ" Віталій Лаврентьєв. - Серед наших клієнтів є компанії, які строго карають за користування соцмережами у робочий час, особисте листування через електронну пошту тощо. Для боротьби з цим прагнуть поставити працівнику слабкий комп'ютер, змінити операційну систему, встановити програми стеження або покладають відповідальність на сисадміна (у тому числі і матеріальну), зобов'язуючи його стежити за тими, хто грає, дивиться розважальні сайти тощо. Але є і компанії, які ніяк не обмежують працівників - надають вільний графік, дають можливість на роботі займатися чим завгодно і скільки завгодно. Але наприкінці місяця вимагають результат. І, як не дивно, нерідко результати і в тих, і в інших компаніях практично однакові.
 
- Компанії борються з використанням робочого часу в особистих цілях по-різному, - доповнює старший менеджер рекрутингової компанії Antal Russia Євгенія Ланічкіна. - В деяких корпораціях повністю заблокований доступ до особистої пошти, соцмереж та інших аналогічним ресурсів. Деякі працедавці стежать за статистикою відвідин різних веб-сайтів і застосовують до найбільш активних веб-серферів санкції різного ступеня жорсткості. Інші регламентують час, відведений на вирішення особистих питань в Інтернеті, лише усно. Універсального рішення тут немає: часто домовленості не дають ніякого ефекту, а повна заборона і блокування веб-сайтів провокують незадоволеність співробітників.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Червень 2019 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Останні новини

Попередні публікації

Archives