Річард Кларк закликає звернути увагу на хакерів

22/04/2010

Наслідки грудневої атаки хакерів на Google опинилися куди серйознішими, ніж вважалося раніше. Зломщикам вдалося дістати парольну систему компанії, яка відповідає за авторизацію користувачів на всіх сервісах Google, і автоматичну передачу паролів між цими сервісами.

У самій компанії цього поки не підтвердили, але визнали, що хакерам вдалося дістати доступ до декількох сервісів. При цьому в Google відзначили, що вкрасти самі паролі зломщикам не вдалося.

Проте багатьох насторожує те, що факт втрати такого важливого програмного інтерфейсу був виявлений лише через декілька місяців після атаки. Це може означати, що про багато інших вкрадених даних в Google можуть просто дотепер не знати.

Такий збиток, нанесений компанії, яка по праву вважалася однією з найбільш захищених від атак хакерів, підняв в США нову хвилю паніки навколо кібербезпеки. Колишній консультант Білого дому по протистоянню тероризму Річард Кларк, який за декілька місяців до 11 вересня 2001 року попереджав про можливість великих терактів, знов б'є тривогу. На його думку, дії комп'ютерних зломщиків можуть бути більш руйнівними, ніж вибухівка.

«Уявіть собі, що трапиться, якщо почнеться справжня кібервійна, - каже Річард Кларк. - Уявіть, що буде, якщо хакери зламають систему розподілу електроенергії в цілій країні і зуміють відключити її на декілька тижнів! Які будуть наслідки! Якщо дотепер цього не трапилося, ще не означає, що вони цього не можуть. Причому все, на що зараз здатний уряд, – це захистити власні сервери. А банки, електростанції, аеропорти, так той же Google вимушені стояти за себе самостійно».

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Серпень 2019 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Останні новини

Попередні публікації

Archives