Інтернет заполонили сотні небезпечних клонів AliExpress

Uncategorized

Експерти виявили в мережі більше 400 сайтів, які копіюють популярну китайську майданчик AliExpress. Шахраї активізувалися напередодні великого розпродажу під назвою «Чорна п’ятниця», говориться в прес-релізі компанії Group-IB, що надійшов до редакції.

Зловмисники заздалегідь створюють сайти зі схожими доменними іменами, оформляють їх у фірмових кольорах китайського маркетплейсу і використовують впізнаваний логотип бренду. За даними Group-IB, збиток для покупця може досягати десятків тисяч рублів. Подібні ресурси можуть відвідувати до 200 тисяч осіб на місяць.

Крім AliExpress, шахраї використовують бренди та інших популярних інтернет-майданчиків з продажу різних товарів.

У прес-релізі також уточнюється, що команда Brand Protection виявила велику мережу подібних сайтів – 198 штук, які паразитують на відомих торгових марках і практично повністю копіюють контент оригінальних майданчиків. Велика частина доменних імен була придбана в кінці серпня 2018 року і має одного і того ж хостинг-провайдера – ISPIRIA Networks Ltd, що знаходиться в центральноамериканському Белізі.

Метою зловмисників може бути або реалізація контрафакту, або фішинг. Так, виручка фішингових сайтів, що використовують бренди відомих компаній і створених для крадіжки даних кредитних карт, в середньому за місяць роботи становить три мільйони рублів.