Мережевий черв'як заразив комп'ютери двох мільйонів користувачів Facebook Інтернет світ

Мережевий черв'як заразив комп'ютери двох мільйонів користувачів Facebook

15.05.2009

Різними версіями мережевого черв'яка Boface.BJ заражені комп'ютери одного відсотка користувачів соціальної мережі Facebook, що відповідає приблизно двом мільйонам чоловік, повідомляє TechRadar з посиланням на дані компанії PandaLabs, яка займається комп'ютерною безпекою.

Перші зараження черв'яком Boface.BJ комп'ютерів користувачів Facebook були зафіксовані у серпні 2008 року. Недавно експерти з PandaLabs виявили 56 версію цієї шкідливої програми.

Черв'як Boface.BJ встановлює на комп'ютер користувачів підроблений антивірус. Останній повідомляє, що система заражена шкідливим ПО і пропонує купити програму для позбавлення від вірусів.

Boface.BJ активується через чотири години після попадання в комп'ютер. Він розсилає повідомлення контакт-листу користувача на Facebook з посиланням на підроблену сторінку YouTube. На останній пропонується скачати спеціальну програму для проглядання відеоролика. Під нею ховається Boface.BJ.

Соціальна мережа Facebook була створена у 2004 році. Восьмого квітня 2009 року в цій соціальній мережі реєструвався двохсотмільйонний користувач. На сьогодні Facebook є найбільшою міжнародною соціальною мережею.