Google заборонили фотографувати вулиці грецьких міст Інтернет світ

Google заборонили фотографувати вулиці грецьких міст

12.05.2009

Автомобіль Google Street View Грецька влада заборонила компанії Google фотографувати вулиці міст для подальшого розміщення знімків на сервісі Google Street View, повідомляє ВВС News. Можливо, заборона буде знята після того, як від Google буде отримана додаткова інформація щодо цього сервісу.

Влада Греції хоче знати, зокрема, як довго зроблені для сервісу Street View фотографії зберігаються в базі даних Google. Також уряд країни цікавиться, які заходи вживає Google для захисту особистого життя людей, відображених на цих фотографіях.

З цих же причин в Греції була припинена робота іншої картографічної служби. Вона належить місцевому провайдеру ISP Kapou.

Відзначимо, що це не перша претензія до роботи сервісу Google Street View. Так, через добу після його запуску у Великобританії, з Street View видалили декілька фотографій, зроблених на вулицях Лондона, які обурили британців.

На початку квітня жителі британського міста Бротон в графстві Бакінгемшир не пустили автомобіль Google з автоматичними фотокамерами на декілька вулиць. Вони не хотіли, щоб фотографії їх будинків з'явилися в інтернеті.

Рік тому сім'я Борінг з Піттсбурга подала позов проти Google. У ньому зазначалося, що публікація знімка стала вторгненням в їх приватне життя, негативно позначилася на вартості власності Борінгів і заподіяла їм моральних збитків. Також подружжя стверджувало, що фотографія була зроблена з точки, яка знаходиться на території їх приватних володінь. Суд цей позов відхилив.

Сервіс Google Street View був запущений у травні 2007 року. Він містить панорамні знімки вулиць великих міст в різних країнах, включаючи Францію, Італію, Іспанію, Австралію і Японію, що дозволяє віртуально гуляти ними. Для фотографування вулиць Google використовує спеціальні автомобілі із закріпленими на даху автоматичними фотокамерами.

У травні 2008 року компанією Google була запущена система, що замазує осіб на фотографіях в сервісі Street View. Її розробка почалася після того, як в Google Street View було вирішено додати знімки вулиць європейських міст, оскільки інакше компанія б порушувала європейське законодавство про охорону приватного життя.