Китайський пошукач Baidu поділиться виручкою з правовласниками Інтернет світ

Китайський пошукач Baidu поділиться виручкою з правовласниками

07.05.2009

Реклама пошукувача Baidu Китайський пошукач Baidu вирішив співробітничати із звукозаписними лейблами, повідомляє IDG News. Одна з моделей цієї співпраці - розподіл між пошукачем і правовласниками рекламної виручки.

За словами представників Baidu, зараз розглядається декілька варіантів співпраці пошукача із звукозаписними лейблами. Розподіл виручки - лише один з них. Деталі переговорів не уточнюються.

Відзначимо, що правовласники неодноразово подавали скарги на Baidu, оскільки в його пошуковій видачі присутні посилання на піратські треки. Наприклад, рік тому міжнародна федерація виробників фонограм (IFPI) зажадала від пошукача дев'ять мільйонів доларів за такі посилання.

На в даний час частку Baidu припадає три чверті китайського пошукового ринку. При цьому 20-30 відсотків пошукових запитів на Baidu пов'язані з музикою.

Керівники Baidu підкреслюють, що за останній час частка музичних запитів в структурі пошукового трафіку Baidu знизилася. Також скоротилися і доходи пошукача від розміщення реклами, пов'язаної з музикою.

Можливо, причиною зниження популярності музичного пошуку Baidu став сервіс Google, що дозволяє безкоштовно скачувати ліцензійну музику. Правовласники за наданий контент отримують частину рекламної виручки. Цей сервіс був запущений у березні минулого року.