Йоко Оно розсудить конкурс Twitter-хайку Інтернет світ

Йоко Оно розсудить конкурс Twitter-хайку

18.05.2009

Йоко Оно Пасажири лондонського метро з 18 по 22 травня можуть відправляти свої трьохрядкові вірші, стилізовані під японські хайку, через мікроблоги Twitter на конкурс, переможця якого визначить художниця Йоко Оно, вдова Джона Ленона. Як пише газета The Guardian, тривірші, що поступають на конкурс, транслюються на електронні табло на станції метрополітену Кінгс Крос Сент-Панкрас і на залізничному вокзалі Сент-Панкрас.

Формально вірш хайку повинен складатися з трьох рядків і містити 17 складів, що розподіляються за формулою 5 - 7 - 5. Як правило, хайку присвячені явищам природи, зміні пір року і так далі. Пасажирам лондонського метро запропонована відповідна тема: "чудове британське літо". Твори, що вийшли, учасники конкурсу, що мають мікроблог на Twitter, відправляють за допомогою SMS, а мікроблог Kings Place акумулює їх і передає на табло.

Сервіс Twitter у Великобританії перетворився на одну з популярних розваг любителів літератури або історії. Одним з першопроходців таких ігор став актор, телеведучий і письменник Стівен Фрай, що організував декілька конкурсів, присвячених Оскару Вайльду. Зовсім недавно газета The Daily Telegraph опублікувала репортаж про забавний конкурс конспектів великих творів: формат Twitter не дозволяє відправляти повідомлення завдовжки більше 140 знаків, тому синопсиси виходять лаконічними. Фонд історичних королівських палаців завів мікроблог, який ведеться від імені короля Генріха VIII і в якому повідомляються "новини" про підготовку до коронації цього монарха (у 2009 році виповнюється 500 років з дня його сходження на престол).