Контррозвідка попередила ізраїльтян про терористів у Facebook Інтернет світ

Контррозвідка попередила ізраїльтян про терористів у Facebook

18.05.2009

Facebook Ізраїльська служба внутрішньої безпеки і контррозвідки Шин Беті порекомендувала громадянам країни остерігатися терористів, що діють у соціальних мережах в інтернеті. Про це 18 травня повідомляє "Гаарец".

За інформацією Шин Беті, останнім часом терористи все частіше вербують прихильників через сайти, подібні до Facebook. За останні декілька років в Ізраїлі були засуджені декілька агентів терористичних організацій, завербованих через соціальні мережі. Найчастіше об'єктами уваги терористів є користувачі інтернету, що у минулому служили в секретних підрозділах ізраїльської армії.

Зокрема, недавно якийсь ізраїльтянин повідомив у Шин Бети, що користувач Facebook, який представився ліванським шпигуном, попросив продати йому секретну інформацію.

Також терористи, за даними Шин Беті, використовують соціальні мережі для викрадання жителів Ізраїлю. Терорист знайомиться з потенційною жертвою в інтернеті і заманює її на зустріч за кордон, де викрадає.

Як повідомляє The Jerusalem Post, Шин Беті також нагадала, що терористи шукають у соціальних мережах секретну інформацію, яка випадково розкривається військовослужбовцями. Ще весною 2008 року ізраїльський солдат був засуджений до 19 діб в'язниці за публікацію на Facebook фотографії, зробленої на військовій базі.

Контррозвідка порекомендувала ізраїльтянам утриматися від розповсюдження в інтернеті докладної інформації про себе, зокрема, телефонних номерів, домашніх адрес і навіть адрес електронної пошти.