Власники WiMax-оператора Yota запустять мобільне телебачення Інтернет світ

Власники WiMax-оператора Yota запустять мобільне телебачення

18.05.2009

Телефон з підтримкою технології DVB-H Компанія "Кентавр", що входить в структуру WiMax Holding, якій належить WiMax-оператор "Скартел" (бренд Yota), запустить у Москві мобільне телебачення DVB-H, пише газета "Комерсант". Крім того, мобільне телебачення DVB-H в Москві мають намір розвивати АФК "Система" і "Вимпелком".

За даними Системи професійного аналізу ринку і компаній (СПАРК), гендиректором "Кентавра" є Денис Свердлов, що очолює "Скартел". Сам Денис Свердлов не коментує цю інформацію.

За даними джерел "Комерсанта", компанія "Кентавр" вже побудувала у Москві мережу мобільного телебачення стандарту DVB-H. Вона включає близько 30 базових станцій. На першому етапі в ній транслюватимуть вісім каналів. Інвестиції у цей проект становлять декілька десятків мільйонів доларів.

Мережа мобільного телебачення компанії "Кентавр" повинна бути запущена влітку нинішнього року. До кінця року мовлення у ній буде безкоштовним. Проте у "Кентавра" поки що немає дозволу на мовлення від Роскомнагляду.

Стандарт мобільного телебачення DVB-H був розроблений компанією Nokia. У березні 2009 року він був затверджений як стандарт для мобільного телебачення в Європі. На сьогодні мобільні телефони з підтримкою DVB-H випускають багато виробників, включаючи Nokia, Samsung і LG.