Ілон Маск описав майбутнє супутникового інтернету

Інтернет

Компанія Starlink має намір через рік підключити до супутникового інтернету 500 тисяч користувачів. Про це повідомляє видання The Verge.

Цитуючи фрагмент виступу глави SpaceX Ілона Маска (Elon Musk) на конференції Mobile World Congress, журналісти відзначили, що підприємець сподівається підключити в супутниковому Інтернету півмільйона абонентів. «Я думаю, що ми на шляху до того, щоб мати кілька сотень тисяч користувачів, можливо, більше 500 тисяч користувачів протягом 12 місяців», — заявив Маск.

Описуючи майбутнє проекту, мільярдер розповів, що Starlink вже підписала угоду про співпрацю з двома операторами зв’язку з «великих країн», але не конкретизував його деталі. На думку Маска, супутниковий інтернет доповнює існуючих провайдерів, а не конкурує з ними. “Ви повинні думати про Starlink як про спосіб заповнити прогалини між 5G і оптоволокном і про ідею дійсно дістатися до найбільш важкодоступних частин світу”, – зазначив глава SpaceX.

На даний момент Starlink доступний для користувачів у тестовому режимі, в місяць супутниковий інтернет обходиться абонентам в 99 доларів або 6,4 тисячі рублів. Щоб налаштувати підключення, користувач повинен придбати термінал вартістю ще 500 доларів.

У середині червня стало відомо, що Starlink розробить новий продукт для швидкого Wi-Fi на борту літаків. Компанія збирається змінити конструкцію антен і супутників, щоб використовувати їх для авіаційного зв’язку.