Доведена шкода планшетів для маленьких дітей

Планшети

Вчені з Лондонського університету і Королівського коледжу Лондона з’ясували, що щоденне використання маленькими дітьми пристроїв з сенсорним екраном призводить до скорочення часу сну. Стаття дослідників опублікована в журналі Scientific Reports. Коротко про неї розповідає видання Gizmodo.

Автори роботи провели онлайн-опитування батьків, у яких були діти у віці від шести до 36 місяців. Респонденти повинні були вказати середню тривалість денного та нічного сну їх дитини. Крім того, вони повідомляли, скільки часу йому потрібно, щоб заснути, а також частоту пробуджень вночі.

Приблизно 70 відсотків опитаних володіли сенсорними пристроями. При цьому частка дітей, що користуються ними, становила 75 відсотків (всього їх було 715).

Виявилося, що у дітей, які проводили більше часу за смартфонами і планшетами, скоротилася тривалість нічного сну. Незважаючи на те що днем ​​вони спали трохи довше, загальна кількість часу, відведений на сон, стало менше. При цьому кожну годину використання пристрою відбирав у середньому 15,6 хвилини відпочинку. Також було відзначено, що користуються гаджетами дітям складніше заснути.