Блогер прилетів до Китаю і опинився під загрозою смертної кари

Блогери

Австралійський журналіст і блогер Ян Хенцзюнь (Yang Hengjun) був заарештований в Китаї за звинуваченням у шпигунстві. Про це пише Telegraph.

Адвокат заарештованого Шан Баоцзюнь (Shang Baojun) стверджує, що йому поки не розкрили деталей звинувачення і дати передбачуваного слухання у справі. За законами КНР, шпигунство може каратися смертною карою. Міністр закордонних справ Австралії Меріс Пейн (Marise Payne) заявила, що Хенцзюнь чи не шпигує на користь країни.

Чоловіка затримали в січні 2019 року в Гуанчжоу, куди він прилетів з Нью-Йорка разом з дружиною Юань Сяолянь (Yuan Xiaoliang) і дитиною. Дружині заборонили виїзд з Китаю. Хенцзюнь провів в ув’язненні в поганих умовах вже сім місяців. До нього не пускають ні сім’ю, ні адвокатів. Доступ до заарештованого мали тільки австралійські дипломати.

Хенцзюнь народився в Китаї і працював співробітником МЗС країни. Потім він переїхав в США, а після в Австралію, громадянином якої став в 2002 році. Чоловік відомий своїми публікаціями, в яких виступав за демократичні реформи в Китаї.

Це не перший подібний випадок затримання народжених в Китаї громадян інших країн. Колишній глава Інтерполу Мен Хунвей в кінці вересня 2018 року рушив з Франції в Китай, де був затриманий владою за підозрою в корупції.