«Білайн» та «Сеченівка» навчать нейромережу виявляти наслідки COVID-19

Інтернет

«Білайн» та Сеченівський університет навчать нейромережу виявляти наслідки COVID-19

«Білайн» спільно з Сеченівським університетом планують за допомогою технологій штучного інтелекту виявляти потенційні наслідки перенесеної коронавірусної інфекції, проводити морфологічний аналіз структури легені, а також діагностувати патології серця та сітківки ока. Про це йдеться у повідомленні “Білайн”. Крім того, компанія розробила новий підхід до надання якісної пропозиції для цифрової охорони здоров’я.

«Спільно із Сеченівським університетом ми вже зробили кілька проектів, у яких вдалося досягти конкретних результатів. Наприклад, ми навчилися працювати з МРТ тазостегнового суглоба і передбачати чотири основні найкритичніші і найпоширеніші причини розвитку артритів. Точність наших моделей сягає 80 відсотків. Ми також навчилися працювати з аналізом біопсії нирки і товстої кишки і можемо передбачати потенціал розвитку онкологічних захворювань. Точність тут сягає 99 відсотків, – розповів виконавчий віце-президент компанії з розвитку цифрового та нового бізнесу Євген Черешнєв. — Безумовно ми дивитимемося на підвищення точності моделей, розвиватимемо інші напрями. Дивитимемося на загальний бич людства — COVID. Ми бачимо величезний потенціал у посткоподібній реабілітації. Перехворіти – це половина справи, найголовніше – забезпечити організму правильне відновлення. Навчання машини виявляти типові відхилення після хвороби дозволить знизити навантаження на медичний персонал».

Як розповів директор по роботі з державними замовниками Олександр Шведов, протягом останніх двох років «Білайн» сформував якісну пропозицію для цифрової охорони здоров’я, засновану на власній інфраструктурі та найкращих рішеннях експертів ринку. «Партнерство з таким найбільшим науковим центром Росії як Січенівський університет відкриває нову віху — глибоко експертних наукових розробок, яких так гостро потребує кожен медичний працівник», — додав він.

Він виділив кілька ключових особливостей нового підходу «Білайн», серед яких інтеграція з наявними медичними системами та обладнанням, вирішення максимально гострих завдань конкретних медичних установ та цілих регіонів, а також повноцінна MedTech розробка на базі власних ресурсів. «Як приклади такого підходу можна навести інтеграцію телемедичної платформи з хмарною телефонією Білайн для обслуговування COVID-пацієнтів та консультування вакцинованих, постачання автоматизованих робочих місць лікарів, а також згадану вище співпрацю з Сеченівським Університетом», — розповів Шведов.

Раніше, 12 жовтня, «Білайн» та Січенівський університет підписали угоду про створення спільної лабораторії для досліджень у галузі цифрових технологій у медицині.