Інтернет світ

Сайєнтологам заборонили редагувати статті у Вікіпедії

30.05.2009

Логотип Вікіпедії Арбітражний комітет англомовної Вікіпедії одноголосно заборонив Церкві сайєнтології редагувати статті в інтернет-енциклопедії, повідомляє AFP. Представників церкви викрили в редагуванні статей, що мають відношення до сайєнтології, так, щоб створити найбільш сприятливий імідж церкви. Крім того, їх звинуватили у видаленні негативних відгуків і матеріалів про сайєнтологів.

Як наголошується в рішенні арбітражного комітету, прихильники церкви і її супротивники постійно редагують статті про сайєнтологію відповідно до власних поглядів, що заважає сприймати інформацію об'єктивно і створює "непридатне для редагування середовище".

За рішенням комітету Вікіпедія заблокує всі IP-адреси Церкви сайєнтології і пов'язаних з нею організацій. Як відзначає The Register, комітет вирішив заборонити сайєнтологам редагувати будь-які статті, оскільки якби він обмежився забороною на зміну тільки статей про сайєнтологію, адміністраторам довелося б перевіряти всі IP-адреси редакторів, що залишають позитивні відгуки про сайєнтологію.

Це пов'язано з тим, що, як вдалося з'ясувати в ході розслідування справи "судом" Вікіпедії, велика кількість підозрюваних в упередженості редакторів вносять зміни в статті, користуючись невеликою кількістю IP-адресів, так що адреса кожного редактора постійно міняється, і його неможливо відстежити.

Представник Церкви сайєнтології зі свого боку заявила, що вітає рішення комітету і сподівається, що тепер статті про сайєнтологах стануть об'ектівніше.