Барак Обама заснував в Білому домі посаду "кіберцаря" Інтернет світ

Барак Обама заснував в Білому домі посаду "кіберцаря"

30.05.2009

Барак Обама Президент США Барак Обама у п'ятницю, 29 травня, оголосив про створення в Білому домі відділу з кібер безпеки, во главі якого стоятиме "кіберцар", повідомляє агентство AP.

Обама заявив, що хакери є однією з головних загроз економічної і національної безпеки США. "У масштабах країни і в масштабах уряду ми не готові справитися з цією проблемою в повному об'ємі", - заявив президент США на прес-конференції в Білому домі.

"Кіберцар" звітуватиме перед Радою національної безпеки і Економічною радою, а також буде "регулярно" зустрічатися з президентом. Як передає AFP, його обов'язки полягатимуть в координації роботи урядових агентств і зусиль по забезпеченню інформаційної безпеки.

Хто посяде посаду "кіберцаря", поки невідомо, проте за даними джерел агентства, на це місце претендують близько шести кандидатів – співробітники як державних, так і приватних компаній. Серед кандидатів називають радника з кібер безпеки Білого дому Меліссу Хетеуей (Melissa Hathaway), колишнього главу Національного центру кібер безпеки (NCSC) Рода Бекстрома (Rod Beckstrom), а також колишнього високопоставленого співробітника NCSC Пола Куртца (Paul Kurtz).

Представники компаній, що працюють в області інформаційних технологій, зустріли почин Обами з натхненням, проте поспішили відмітити, що на шляху забезпечення кібер безпеки належить виконати ще багато роботи. Критики в свою чергу виразили сумнів в тому, що "кіберцар" буде наділений достатньою владою, щоб успішно координувати роботу агентств, що може зробити його роботу неефективною.

Нагадаємо, повідомлення про злом хакерами американських комп'ютерів з секретною інформацією приходять регулярно. Так, 29 травня турецькі хакери зламали два сервери військових, а в квітні The Wall Street Journal повідомив про злом комп'ютерів Пентагону з інформацією про бомбардувальник п'ятого покоління F-35 Lightning II.