Google показав гібрид чату і електронної пошти Інтернет світ

Google показав гібрид чату і електронної пошти

29.05.2009

Google Wave в роботі Google продемонстрував сервіс Google Wave, покликаний звести воєдино функції електронної пошти і системи обміну миттєвими повідомленнями. Анонс опублікований на офіційному блогі компанії. Прототип сервісу показали на конференції розробників Google I/O.

Розробники Google Wave пропонують користувачам спілкуватися в "хвилі", яку можна одночасно редагувати, доповнювати текстом або зображеннями, ділити на загальні і приватні частини. "Хвиля" поєднує в собі властивості документа, сесії чату і ланцюжка листів електронної пошти.

"Хвилю" можна опублікувати в Мережі. Також на неї можна перетворити частину свого сайту, пише TechCrunch в огляді Google Wave. Наприклад, блогери зможуть перетворити свої записи на "хвильовий" майданчик для спілкування, що надає значно більше можливостей, ніж звичайні коментарі.

Google Wave використовує останні веб-стандарти, зокрема мова розмітки гіпертексту HTML 5. Поки вони підтримуються далеко не всіма браузерами. Коли повна підтримка буде забезпечена, невідомо.

Розробники не називають конкретних термінів запуску Google Wave і відзначають, що поки в сервісі реалізовані далеко не всі із задуманих функцій. Вони обіцяють розкрити початкові тексти, програмний інтерфейс і протокол обміну інформацією Google Wave. Це дозволить іншим програмістам і компаніям створювати на основі Google Wave свої додатки.