Росія зайняла четверте місце в Європі по кількості користувачів інтернету Інтернет світ

Росія зайняла четверте місце в Європі по кількості користувачів інтернету

28.05.2009

Антени WiMAX-мережі У квітні 2009 року 31,3 мільйони росіян старше 15 років користувалися інтернетом. Серед європейських країн по числу інтернетчиків Росію випередили тільки Німеччина, Великобританія і Франція. Про це повідомляється в прес-релізі аналітичної компанії comScore. За даними comScore, в квітні в Німеччині інтернетом користувалися 40 мільйонів чоловік. У Великобританії і Франції аналітики налічили 36,8 і 36,3 мільйонів інтернетчиків відповідно.

Якщо по числу користувачів інтернету Росія знаходиться серед лідерів, то по кількості часу, проведеному ними в Мережі, - серед аутсайдерів. В середньому росіяни проводять в інтернеті 15 годин в місяць. Менший показник лише у австрійців - 14 годин в місяць.

Жителі Німеччини, Великобританії і Франції витрачають на інтернет 22, 29 і 28 годин в місяць відповідно. Більше за всіх часу в Мережі проводять турецькі інтернетчики - 32 години в місяць. У квітні в Туреччині, за даними ComScore, було 17,8 мільйонів інтернетчиків.

Це не перша оцінка числа російських інтернетчиків, і цей показник змінюється залежно від джерела. Так, у середині травня міністр зв'язку і масових комунікацій Ігор Щегольов заявив, що в 2008 році 47 мільйонів росіян користувалися інтернетом.

За даними фонду "Громадська думка" аудиторія Рунета складає 42 мільйони чоловік. У квітні 2008 року президент Дмитро Мєдвєдєв вважав, що в Росії 40 мільйонів користувачів інтернету. Тоді ж прем'єр-міністр Володимир Путін оцінив аудиторію Рунета в 50 мільйонів чоловік.