Блогери почали кампанію за відправку дівчинки з РФ опікунам до Португалії Інтернет світ

Блогери почали кампанію за відправку дівчинки з РФ опікунам до Португалії

27.05.2009

Олександра Зарубіна У блогах російськомовних інтернет-користувачів розвернулася кампанія за відправку 6-річної Олександри Зарубіної її прийомній сім'ї до Португалії.

Історія дівчинки потрапила в ЗМІ у середині травня. Стало відомо, що росіянка Наталія Зарубіна народила дочку в Португалії, де тривалий час знаходилася на заробітках. За дівчинкою їй допомагала доглядати подружня пара Жоау Піньеру і Флорінда Вієйра.

Після того, як власті з'ясували, що Наталія Зарубіна знаходиться в країні незаконно, вирішили вислати її до Росії, португальці зажадали залишити Олександру їм, посилаючись на погані умови, в яких дитину утримувала мати. У 2007 році почалася судова тяжба, що тривала до травня 2009 року, коли дівчинку повернули біологічній матері.

26 травня в блогі krasovkin з'явився запис з посиланням на сюжет програми НТВ "Головний герой", в якому розповідалася історія Олександри Зарубіної. Блогери відзначили, що мати в Португалії практично не бачила свою дитину, не соромиться його бити навіть перед телекамерами, а також зловживає алкоголем. Крім того, з'ясувалося, що в Ярославльській області дівчинку, що говорить тільки по-португальськи, чекали умови життя значно гірше за тих, які вона мала в Португалії.

Згодом ця тема широко розповсюдилася в блогах. Багато інтернет-користувачів висловилися за відправку дівчинки назад в Португалію. У блогах з'явилося посилання на петицію, написану на англійській і португальській мовах і закликаючу повернути дівчинку назад опікунам – парі Піньеру і Вієйра. На даний момент під нею залишили підписи більше двох тисяч чоловік.