Олександр Поносов зажадає від держави сплатити послуги адвоката Інтернет світ

Олександр Поносов зажадає від держави сплатити послуги адвоката

27.05.2009

Олександр Поносов Колишній директор сільської школи Олександр Поносов, що звинувачувався в нелегальному використанні продукції компанії Microsoft, зажадає від держави компенсувати йому матеріальний і моральний збиток, пов'язаний з кримінальним переслідуванням. Як повідомляє ІТАР-ТАРС, Поносов бажає відшкодувати витрати на адвоката і поїздки в суд на суму в сто тисяч рублів. Суму морального збитку позивач ще не оцінив. Позов до суду буде направлений на початку червня.

За даними видання "Новий регіон", відповідачем за позовом Поносова буде не держава, а компанія Microsoft.

У 2006 році Поносів, що був тоді директором Сепичської сільської школи в Пермському краї, був звинувачений в установці нелегального програмного забезпечення фірми Microsoft на шкільні комп'ютери і нанесенні збитку правовласнику на суму в 266 тисяч рублів. У травні 2007 року педагог був засуджений до виплати штрафу у розмірі п'яти тисяч рублів.

У лютому 2008 року Поносов пішов зі школи і зайнявся пропагандою вільного програмного забезпечення. У грудні 2008 року Пермський крайовий суд відмінив вирок за відсутністю складу злочину. Сам Поносов стверджує, що винні були постачальники комп'ютерів, на яких була предустановлена неліцензійна ОС Windows.