Російські інвестори вклалися в Facebook Інтернет світ

Російські інвестори вклалися в Facebook

26.05.2009

Засновник Facebook Марк Цукерберг Російський фонд Digital Sky Technologies вклав в крупну західну соціальну мережу Facebook 200 мільйонів доларів, оцінивши весь сервіс в 10 мільярдів доларів, йде мова в офіційному прес-релізі Facebook. В обмін фонд, контрольований Юрієм Мільнером, Григорієм Фінгером і Алішером Усмановим, одержав 1,96 відсотка компанії привілейованими акціями. Крім того, DST має намір купити звичайних акцій Facebook не менше ніж на 100 мільйонів доларів.

Це, за словами представників Facebook, забезпечить ліквідність акціям, які зараз знаходяться у співробітників компанії. Саме низька вартість цих паперів у минулому примушувала потенційних інвесторів вважати, що Facebook коштує два-три мільярди доларів.

Про те, що російські бізнесмени збираються придбати частку в Facebook, повідомила 23 травня газета Wall Street Journal. На думку аналітиків, Facebook вже декілька місяців шукає інвестора і готується до виходу на біржу.

Російська оцінка Facebook - одна з найвищих за час існування компанії. Тільки Microsoft оцінювала актив дорожче - в 15 мільярдів доларів. Корпорація в 2007 році інвестувала в соціальну мережу 240 мільйонів доларів в обмін на 1,6 відсотка компанії.

Facebook є найбільшою західною соціальною мережею, його аудиторія за п'ять років існування перевищила 200 мільйонів чоловік. Digital Sky Technologies - один з найбільших фондів Рунета. У нього є частки в таких компаніях як Mail.ru, Forticom, "В контакті", Astrum Online, OE Investments, HH.ru і B2B Center.