Україна визнала інтернет загрозою національної безпеки Інтернет світ

Україна визнала інтернет загрозою національної безпеки

26.05.2009

Засідання РНБО України Інтернет є одним з інструментів, потенційно загрозливих безпеці України як в зовнішньополітичній, так і в державній сфері. Про це йде мова в представленій 25 травня РБ України доктрині інформаційної безпеки республіки.

У документі інформаційна безпека України оголошується важливою самостійною сферою, а також невід'ємною частиною інших сфер забезпечення національної безпеки. Основними цілями доктрини оголошені створення розвинутого інформаційного простору і захист інформаційного суверенітету.

Автори доктрини пропонують підтримати виробників "інформаційного забезпечення" і телекомунікаційного устаткування на державному рівні. Передбачається, що для забезпечення інформаційної безпеки будуть розроблені відповідні концепції, стратегії, цільові програми і плани.

Крім того, Україна готується захищатися від "деструктивних інформаційних дій на суспільну свідомість" через ЗМІ і інтернет, а також проявів в Мережі комп'ютерної злочинності, тероризму і сепаратизму. Конкретні заходи захисту, а також загрози національної безпеки України в документі не названі.