Китайський вчений виграв справу про закриття свого сайту Інтернет світ

Китайський вчений виграв справу про закриття свого сайту

26.05.2009

Ху Сіндоу Китайський вчений Ху Сіндоу (Hu Xingdou) виграв в суді справу проти інтернет-провайдера, що закрив сайт дослідника, пише 26 травня The Guardian.

Професор економіки Пекінського технологічного інституту розміщував на особистому сайті статті. В одній з них він призвав ліквідувати систему перекваліфікації працівників за допомогою праці, яку правозахисники вважають формою позбавлення волі без суду. У березні 2009 року інтернет-провайдер ухвалив рішення закрити сайт Ху Сіндоу.

У квітні учений одержав від компанії-провайдера лист з повідомленням про те, що сайт закривають за розміщення неналежного контента. Сіндоу вирішив подати на провайдера до суду, хоча раніше жодному жителю Китаю, потерпілому від цензури в інтернеті, не вдавалося виграти по позовах.

Суд вирішив справу на користь Сіндоу, оскільки представники провайдера не змогли довести, що діяли відповідно до закону. Зокрема, Сіндоу не відправляли листів з проханнями прибрати неналежний контент з сайту, а відразу повідомили про закриття сторінки.

Згідно судового вердикту, провайдер повинен відшкодувати Ху Сіндоу дворічну платню за хостинг, яка складає трохи більше 200 доларів. Позивач відзначив, що в суді не обговорювалися питання свободи слова, і додав, що дана справа не розглядалася як політична.