Девід Гілмор заступився за зломщика комп'ютерів Пентагону Інтернет світ

Девід Гілмор заступився за зломщика комп'ютерів Пентагону

26.05.2009

Гітарист Pink Floyd Девід Гілмор Колишній гітарист Pink Floyd Девід Гілмор приєднався до кампанії проти екстрадиції з США британського хакера Гарі Маккіннона, що зламав на початку 2000-х років сайти Пентагону і NASA, повідомляє The Guardian.

Гілмор підтримав ідею ще одного музиканта, Грема Неша, перезаписати пісню "Chicago", що вийшла на сольній пластинці Неша "Songs for Beginners" (1971). Оригінальна версія "Chicago" присвячена демонстраціям 1968 року, що пройшли під час з'їзду демократичної партії в Чікаго. Оновлений текст буде присвячений справі Гарі Маккіннона. Девід Гілмор виступить продюсером запису.

У 2008 році тріо Crosby, Stills & Nash за участю Грема Неша виконували "Chicago" в Денвері, де в цей час проходив черговий з'їзд демократичної партії. Пісня була оголошена музикантами тріо як "Denver".

Проти екстрадиції Гарі Маккіннона виступають багато знаменитостей: учасники групи Boyzone, Стінг, мер Лондона Борис Джонсон, актриса Джейн Эшер.

В період 2001 - 2002 років британський хакер Гарі Маккіннон зламав 97 комп'ютерів, зокрема оборонного і космічного відомств США. У червні 2005 року Маккіннон був арештований в своїй квартирі в Лондоні. Наступного року британський суд ухвалив видати хакера властям США. Проте пізніше Маккіннон написав признання про порушення ним британського законодавства і влада ухвалила рішення про його екстрадицію тільки після розгляду його признання.

У США хакеру загрожує вирок строком до 60 років. За словами Маккіннона, в закритих частинах сайтів Пентагону і NASA він шукав докази існування прибульців і НЛО.