Nokia і Intel випустять новий тип мобільних пристроїв

 

26.06.2009

 

Компанія Nokia розробляє новий тип мобільних пристроїв, усередині яких встановлені процесори Intel, повідомляє ВВС News з посиланням на спільну заяву представників обох компаній.

 

Представники Nokia і Intel підкреслюють, що їх спільний продукт не буде смартфоном, ноутбуком або нетбуком. Проте говорити про цей пристрій що-небудь конкретне поки що зарано.

 

Як операційна система новинки вибрана Linux-платформа. Також представники Nokia і Intel підкреслили, що їх нова розробка поєднуватиме потужність комп'ютерів, компактність смартфонів і мобільний доступ в інтернет.

 

Раніше компанія LG оголосила про намір використовувати процесори Intel для створення мобільних інтернет-пристроїв. Останні є проміжним рішенням між смартфоном і нетбуком.

 

Зараз Intel займає близько 80 відсотків ринку процесорів для мобільних і настільних комп'ютерів. У смартфони і мобільні телефони встановлюються чіпи, побудовані на мікроархітектурі ARM.

 

Як процесори для мобільних інтернет-пристроїв Intel позиціонує деякі чіпи з сімейства Atom. Проте їх енергоспоживання вище, ніж у чіпів ARM. Частково через це їх не використовують при виробництві смартфонів.

 

 

Джерело: Новини високих технологій