У Північній Кореї почав працювати мобільний інтернет Інтернет світ

У Північній Кореї почав працювати мобільний інтернет

25.05.2009

Жителька Пхеньяна з мобільним телефоном Власті Північної Кореї відкрили приватний доступ до інтернету для користувачів мобільних телефонів, що працюють в мережах 3G, повідомляє AP. Через мобільник можна зайти на сайт Центрального інформагентства Північної Кореї (Korean Central News Agency).

Якщо зайти на цей ресурс із звичайного комп'ютера, то можна слухати народну музику, одержувати інформацію про книги і інвестиції в північнокорейську економіку. Чи доступні ці функції через мобільний телефон, не повідомляється.

Мережа стільникового зв'язку третього покоління була запущена в Північній Кореї в кінці 2008 року. Вона побудована компанією Cheo Technology, ліцензія якої для надання послуг 3G на території Північної Кореї закінчується через 25 років.

Cheo Technology на 75 відсотків належить єгипетському оператору Orascom Telecom. 25 відсотків її акцій знаходяться у розпорядженні північнокорейської компанії Korea Posts and Telecommunication.

Перші мобільні мережі були побудовані в Північній Кореї в 2003 році. У 2004 році доступ до послуг стільникового зв'язку був обмежений через спроби підірвати потяг, в якому перебував глава Північної Кореї Кім Чен Ір. Тоді вибуховий пристрій було приведено в дію сигналом стільникового телефону. За даними газети Choson Sinbo, в кінці березня поточного року в Північній Кореї було 20 тисяч користувачів мобільних телефонів.