Російська компанія зацікавилася покупкою частки в Facebook Інтернет світ

Російська компанія зацікавилася покупкою частки в Facebook

23.05.2009

Скріншот головної сторінки Facebook Російський фонд Digital Sky Technologies (DST) зацікавився покупкою частки в соціальній мережі Facebook, повідомляє агентство Reuters з посиланням на статтю, опубліковану 22 травня в The Wall Street Journal.

За відомостями американського видання, фонд DST готовий вкласти 200 мільйонів доларів в привілейовані акції компанії і ще від 100 до 150 мільйонів у звичайні акції. Як наголошується в статті, виходячи із запропонованої суми можна зробити висновок, що вартість Facebook оцінюється інвесторами в 16,5 мільярдів доларів. Нагадаємо, що ще в лютому 2008 року Facebook була оцінена лише в 3,7 мільярдів доларів

Представники Facebook і Digital Sky Technologies не змогли прокоментувати інформацію про покупку акцій. Як відзначає AFP, сума інвестицій залежатиме від того, скільки власників акцій, що працюють в Facebook, захочуть продати свою частку. Нагадаємо, що акціями Facebook на біржі відкрито не торгують ; з цим частково зв'язана складність оцінки компанії.

Як нагадує агентство, останній відомий факт продажу акцій Facebook був у 2007 році – тоді корпорація Microsoft придбала 1,6 відсотка акцій соціальної мережі за 240 мільйонів доларів.

Компанія Digital Sky Technology, що належить Юрію Мільнеру, Григорію Фінгеру і Алішеру Усманову, володіє долями в соціальних мережах "Вконтакте" і "Однокласники"; їй також належить контрольний пакет акцій порталу Mail.ru.

Соціальна мережа Facebook є найбільшою в світі. За даними на квітень 2008 року в ній було зареєстровано більше 200 мільйонів чоловік.