Антимонопольщики розділять комп'ютери і програмне забезпечення Інтернет світ

Антимонопольщики розділять комп'ютери і програмне забезпечення

22.05.2009

Федеральна антимонопольна служба Представники Федеральної антимонопольної служби РФ (ФАС) запропонували роздільно декларувати комп'ютери, що ввозяться до Росії, і програмне забезпечення, встановлене на них, пише газета "Комерсант". Відповідний запит був направлений у Федеральну митну службу (ФТС).

У ФАС підкреслюють, що в даний час ФТС розглядає комп'ютер, що ввозиться до Росії, і програмне забезпечення, встановлене на ньому, зокрема, операційну систему Windows, як єдине ціле. При цьому програми і комп'ютери є різними товарними позиціями.

Запит у ФТС антимонопольщики відправили після того, як провели перевірку виробників на предмет можливості повернення грошей за передувстановлену на ПК операційну систему Windows. На думку ФАС, декларування комп'ютера і програмного забезпечення як єдиного цілого ускладнює процес повернення користувачу грошей за відмову від передвстановленої Windows.

В даний час програмне забезпечення не оподатковується на додану вартість, а комп'ютери - обкладаються податками. Глава представництва Acer в СНД Гліб Мішин вважає, що виробники можуть цим скористатися для скорочення податкових виплат. Наприклад, вони можуть декларувати вартість програмного забезпечення як половину ціни комп'ютера, що ввозиться.

Перевірку виробників комп'ютерів на предмет повернення грошей у разі відмови користувача від передустановленої Windows антимонопольна служба почала в лютому 2009 року. В результаті документи, що регламентують цю процедуру, були виявлені тільки у Asus. В даний час результати перевірки вивчаються фахівцями ФАС на предмет порушення антимонопольного законодавства.