Британці виявили в Facebook видалені місяць тому фотографії Інтернет світ

Британці виявили в Facebook видалені місяць тому фотографії

21.05.2009

Facebook Соціальні мережі, включаючи Facebook, і фотохостінги продовжують зберігати фотографії після того, як користувачі видаляють їх, повідомляє ВВС News з посиланням на дані дослідників з Кембріджського університету.

Співробітники університету розмістили фотографії на 16 популярних ресурсах. Потім зберегли адреси сторінок з фотографіями і видалили знімки. Місяць опісля вони зайшли за збереженими адресами і побачили, що на семи сайтах видалені фотографії як і раніше доступні.

Серед ресурсів, які оперативно видаляють фотографії, названі Flickr, Picasa і Microsoft Windows Live Spaces. Одним із сайтів, на яких фотографії дослідників були доступні через місяць після видалення, є соціальна мережа Facebook.

Представники Facebook заявляють, що при видаленні всі фотографії відразу стираються з серверів. Проте посилання на видалені знімки можуть залишитися в мережі доставки контента (Content Delivery Network, CDN) до того моменту, поки дані не будуть перезаписані. Це, за словами представників Facebook, відбувається дуже швидко.