Нова фотокамера обходитиметься без спалаху
Новини високих технологій

Нова фотокамера обходитиметься без спалаху

04.10.2009

Американські учені створили нову систему, яка дозволяє робити знімки без ефекту червоних очей та інших артефактів зображення, що викликаються спалахом. Про це повідомляє New Scientist.

У рамках роботи дослідники використовували систему підсвічування, яке дає випромінювання тільки в інфрачервоному і ультрафіолетовому діапазонах. Окрім цього, в учених була цифрова фотокамера, у якої були видалені фільтри, що перешкоджають попаданню на цифрову матрицю цих видів випромінювання.

Схема роботи нової системи наступна. Спочатку камера робить знімок в інфрачервоному і ультрафіолетовому діапазоні. Отримана фотографія нагадує знімки, зроблені із застосуванням системи нічного бачення: вона достатньо чітка, але має абсолютно неприродні кольори. Через короткий проміжок після першого камера робить знімок у звичайному видимому діапазоні. Обидва зображення обробляються за допомогою комп'ютера, щоб в результаті вийшла звична фотографія.

За словами дослідників, нова камера не позбавлена недоліків. Зокрема, складність полягає у тому, що існують об'єкти, які поглинають інфрачервоне і ультрафіолетове випромінювання, а на темній фотографії не видно. До таких об'єктів, наприклад, належать найзвичайніші прищі. На ілюстрації до замітки легко бачити, що на отриманій фотографії їх майже не видно.

Зовсім нещодавно ученим також вдалося створити фотокамеру-полотно. Вона є переплетенням ниток, виконаних з композитного матеріалу. Особливістю нової камери є те, що вона не використовує ніяких лінз: зйомка здійснюється безпосередньо поверхнею матеріалу. Учені вважають, що розвиток цієї ідеї допоможе створити, наприклад, форму для солдатів, яка дозволить їм оглядати поле бою на 360 градусів.