Apple звинуватили в експлуатації китайських робітників

Новини високих технологій

Apple звинуватили в експлуатації китайських робітників

16.06.2006

Представники компанії Apple Computer проведуть розслідування з приводу скарг на незадовільні умови праці на китайських заводах, де здійснюється збірка плеєрів під брендом iPod. Причиною розслідування стала скандальна публікація в британській газеті Daily Mail, кореспонденти якої описали свій візит на китайські підприємства де збирають плеєри від Apple, повідомляє агентство AP.

За словами британських журналістів, робочі на заводах Foxconn, тайванської фірми, яка здійснює збірку електроніки для Apple і багатьох інших іноземних компаній, трудяться в рабських умовах по 15 годин в день при зарплаті в 50 доларів в місяць. Згідно з текстом статті, опублікованої в Daily Mail, на одному із заводів з виробництва iPod працюють майже 200 тисяч осіб, які живуть в тісних бараках недалеко від підприємств. Крім цього, кореспонденти британського видання повідомили нібито реальну вартість плеєрів iPod Nano, яка, за їх словами, складає 75 доларів (у магазинах ця модель iPod продається за ціною від 200 доларів).

У відповідь на цю публікацію представники Apple Computer заявили, що компанія не потерпить порушень трудового законодавства на власних заводах. За словами прес-секретаря Apple Стіва Даулінга, компанія робить все можливе для того, щоб умови праці для співробітників Apple були максимально комфортними і щоб до робочих відносилися з повагою.

Що стосується Foxconn, представники цієї компанії категорично спростували інформацію, що міститься в замітці Daily Mail і заявили, що Foxconn дотримується місцевого законодавства. Згідно з китайськими законами, робочий тиждень обмежений 60 годинами.