Американські чиновники розмірковують над доцільністю заборони iPod

Новини високих технологій

Американські чиновники розмірковують над доцільністю заборони iPod

15.06.2006

Міжнародна торгова комісія США розпочала розгляд скарги компанії Creative проти Apple. Американським чиновникам належить з'ясувати, чи дійсно Apple порушила патентне законодавство при створенні плеєрів iPod, повідомляє агентство Reuters.

За заявою представників Creative, імпорт і продаж на території США iPod (які виробляються в Китаї), порушує американське законодавство, оскільки плеєри виробництва Apple, нібито, створені з незаконним застосуванням технологій, запатентованих Creative. Зокрема, йдеться про патент, відомий як Zen, який описує систему навігації в цифровому плеєрі.

Початок патентному конфлікту між цими двома найбільшими виробниками цифрових плеєрів було покладено ще в 2001-2002 роках, коли Apple і Creative подали схожі заявки на патент, який описує графічний інтерфейс користувача, використовуваний в MP3-плеєрах.

Патент, пізніше названий Zen, був закріплений за Creative у серпні 2005 року, і у середині травня 2006 ця компанія подала до суду на Apple з вимогою визнати факт порушення патентного законодавства, виплати грошової компенсації і заборони на розповсюдження плеєрів iPod на території США. Протягом трьох тижнів Apple подала проти Creative 2 зустрічних позови із звинуваченнями у порушенні 7 патентів.

Сьогодні Apple є світовим лідером на ринку цифрових плеєрів. Зокрема, iPod займає понад 70 відсотків північноамериканського ринку, тоді як за продукцією Creative залишається лише 10 відсотків.