Китайському iPhone перекриють Wi-Fi
Новини високих технологій

Китайському iPhone перекриють Wi-Fi

14.07.2009

iPhone 3G Китайська влада у п'ятницю отримала від Apple заявку на надання ліцензії на доступ до мереж зв'язку, необхідного для офіційного продажу iPhone в країні, пише Business Week з посиланням на дані колорадської фірми Wedge Partners. У заявці не вказано, що пристрій може виходити в інтернет через мережі Wi-Fi.

Чиновники з китайського міністерства промисловості і інформаційних технологій довгий час наполягали на виключенні цієї функції з апарату. Вони вимагали, щоб пристрій використовував тільки мережі стільникового зв'язку. Apple наполягала на зворотному.

Виключення модуля Wi-Fi із смартфона Apple прибирає одну з перешкод для продажів iPhone на території Китаю, де її "сірими" мобільниками вже користується понад мільйон осіб.

Завичай схвалення заявки займає від чотирьох до шести місяців. За даними Wedge Partners, отримавши ліцензію, Apple зможе швидко домовитися про початок продажів з одним з трьох найбільших стільникових операторів країни, China Unicom. Аналітики чекають, що iPhone з'явиться в магазинах у січні 2010 року і працюватиме в стандарті GSM, а не CDMA, як припускали деякі оглядачі раніше.

У Apple не коментують повідомлення аналітиків, але мають намір почати продажі протягом 2010 року. Компанія не може домовитися з китайськими операторами ось вже два роки.