Intel створить 32-ядерний процесор до 2010 року
Новини високих технологій

Intel створить 32-ядерний процесор до 2010 року

10.7.2006

До 2010 року Intel планує випустити 32-ядерний процесор, який отримає назву Gulftown. Перший багатоядерний процесор серії Keifer при меншій тактовій частоті буде більш, ніж у 10 разів продуктивніший, аніж процесори Intel Xeon, повідомляє сайт Digitimes.

Проект створення багатоядерних процесорів, частиною якого є у тому числі і Gulftown, називається Keifer. Intel планує представити процесори цієї серії на ринку в 2009-2010 роках, і першим з них повинен стати 32-ядерний Gulftown. Цей процесор буде створений за 32-метровою технологією і складатиметься з 8 функціональних вузлів по 4 ядра в кожному.

Intel вирішила змінити концепцію розвитку центральних процесорів, і приріст продуктивності CPU досягатиметься за допомогою збільшення кількості ядер, а не тактової частоти. Так, не дивлячись на те, що останній показник для Gulftown складе всього 2 гігагерца, завдяки використанню великої кількості ядер цей процесор буде в 15 разів продуктивніший, ніж один із наймогутніших сучасних CPU від Intel Xeon.