Американці намагнітили чіпи пам'яті
Новини високих технологій

Американці намагнітили чіпи пам'яті

10.7.2006

Freescale Semiconductor анонсувала випуск нового типу чіпів пам'яті. Фахівцям цієї компанії вдалося створити чіп магнітостійкої пам'яті з довільним доступом (MRAM, magnetoresistive random-access memory), який поєднує в собі властивості флеш-накопичувачів і жорстких дисків. Зокрема, нові чіпи MRAM будуть здатні працювати навіть в умовах постійних перебоїв з електропостачанням, повідомляє AFP.

MRAM зберігатиме дані за допомогою магнітного поля, а не електричного заряду. Магнітостійка пам'ять здійснює запис і прочитування даних швидше, ніж флеш, при цьому забезпечуючи великий ступінь надійності збереження інформації. Доступ до інформації, що зберігається на MRAM, можна здійснювати і у разі відключення електрики, оскільки магнітне поле зберігається у чіпі навіть при перебоях в живленні.

Варто відзначити, що роботу над втіленням концепції MRAM вели багато найбільших компаній-виробників напівпровідників, проте саме Freescale вдалося створити перший робочий прототип MRAM, придатний для комерційного розповсюдження. Випуск MRAM вже розпочався, і на прилавках такі модулі пам'яті з'являться в найближчі два місяці.

Фахівець аналітичного агентства Forward Concepts назвав розробку Freescale одним з найбільш видатних досягнень у сфері удосконалення модулів пам'яті за останнє десятиліття. Технологія MRAM застосовуватиметься при створенні комп'ютерів, мобільних телефонів, цифрових плеєрів та ін.