Єврокомісія зобов'яже Microsoft включити в Windows декілька браузерів Інтернет світ

Єврокомісія зобов'яже Microsoft включити в Windows декілька браузерів

01.06.2009

Будинок Єврокомісії Єврокомісія має намір зобов'язати Microsoft зробити частиною операційної системи Windows, призначеної для Європи, всі основні браузери, а не тільки Internet Explorer, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на дані, одержані з власних джерел.

Ця санкція стане результатом розслідування Єврокомісії відносно Microsoft, що почалося минулого року. Ініціатором цього розслідування стала компанія Opera Software, яка поскаржилася, що Microsoft порушує антимонопольне законодавство, роблячи браузер Internet Explorer частиною операційної системи Windows.

У середині січня поточного року Єврокомісія заявила, що Microsoft порушує закон про конкуренцію, поставляючи операційну систему Windows разом з вбудованим браузером Internet Explorer. Незабаром антимонопольне розслідування проти Microsoft підтримали такі виробники браузерів, як Mozilla і Google.

Це розслідування не перша претензія антимонопольщиків до Microsoft. Наприклад, в 2004 році Єврокомісія звинуватила Microsoft в навмисному обмеженні доступу споживачів до програмного забезпечення по роботі з мультимедіа, створеного іншими компаніями. Тоді на корпорацію наклали штраф і зобов'язали випустити на ринок операційну систему Windows без програвача Windows Media Player.

В даний час найпопулярнішими браузерами є Microsoft Internet Explorer і Mozilla Firefox. За даними компанії Net Applications, в травні поточного року вони займали 66,6 і 22,5 відсотка ринку відповідно. Третім по популярності браузером став Apple Safari, що зайняв в травні 8,4 відсотка ринку.