У РФ провели перший рейд проти сайту з піратським відео Інтернет світ

У РФ провели перший рейд проти сайту з піратським відео

01.06.2009

Скріншот сайту interfilm.nu 26 травня в Росії вперше був проведений рейд проти співробітників сайту, що поширював неліцензійне відео, а саме Interfilm.ru. Справа, порушена проти цього ресурсу (за статтею "порушення авторських і суміжних прав"), також стала першою по факту мережевого відеопіратства в РФ. Про це пише "Комерсант" з посиланням на лист віце-президента Міжнародної асоціації кіновиробників (MPA) Халлі Крістінсена кінокомпаніям.

Рейд провели управління "К" МВС РФ і слідчий комітет при МВС РФ. Були затримані "перша особа" в Interfilm.ru, а також його дружина. Розкриваються їх псевдоніми - Ripper і Nadezhda; остання, за даними слідства, є власником піратської видавничої студії "Puz-Karapuz", що входить в Interfilm.ru.

Справу було порушено за два-три тижні до рейду, повідомив "Комерсанта" директор Російської антипіратської організації (РАПО) Костянтин Земченков. Творцям сайту загрожує позбавлення волі на строк до шести років з крупним грошовим штрафом.

За даними РАПО, Interfilm.ru заробляв на розміщенні реклами; крім того, користувачі платили за високу швидкість викачування. Сайт розташовувався на серверах голландського провайдера Leaseweb; за даними "Відомостей", закривати його допомагали місцеві правоохоронні органи. За інформацією Leaseweb, сайт був зареєстрований на громадянина України.

За допомогою Interfilm.ru користувачі могли викачати фільми, що не вийшли ні в російський кінопрокат, ні на DVD. Так, "Відомостям" стало відомо, що на комп'ютерах затриманих творців сайту при обшуку була виявлена копія фільму "Ніч в музеї – 2", записана на відеокамеру на Україні.

"Комерсант" і "Відомості" пишуть, що відразу після рейду ресурс Interfilm.ru був закритий. На момент публікації даної замітки, проте, при заході на сайт відбувалася переадресація на портал Interfilm.nu.

За даними MPA, переслідування Interfilm.ru було першої справою проти інтернет-піратів, порушеною після знаменитої справи проти сайту AllOfMp3.com, що поширював музичні файли без угоди з правовласниками. У середині 2007 року суд ухвалив виправдувальний вирок Денису Квасову, колишньому гендиректору компанії "Медіасервісез", що управляла ресурсом. Підставою стала недостатність доказів. За даними експертів, опитаних "Комерсантом", у справи проти Interfilm.ru значно більше перспектив в суді, оскільки з тих пір набули чинності норми Цивільного кодексу, чітко регулюючі відносини у області авторських прав.